- pozwoliliśmy naszym małym odkrywcom zbadać odczyn produktów spożywczych (octu, sody, soli kuchennej) za pomocą soku z kapusty, nikomu nie przeszkadzał charakterystyczny, nie zawsze przyjemny zapach odczynnika, wszyscy byli zafascynowani zmianą zabarwienia i mogli się poczuć prawdziwymi magikami,
- stworzyliśmy spożywczą imitację lawa - lampy, było kolorowo i inspirująco,
- rysowaliśmy magicznym tuszem z soku z cytryny, który ujawnił się dopiero po obróbce cieplnej,
- i na koniec prawdziwa petarda: ciecz nienewtonowska.
Oj dużo się działo, słowem kluczowym tych warsztatów było słowo "asertywność" ponieważ nasi mali towarzysze poczuli OGROMNĄ chęć odkrywania, mieszania, przelewania. Na koniec były dziesiątki uścisków, podpisywanie pamiątkowych karteczek i zdjęcia.
W maju lub czerwcu zaprosimy naszych dzielnych odkrywców do naszej szkoły na podsumowanie projektu. Obecnie przygotowujemy się do przyjęcia grup ze szkół podstawowych, które będą realizowały doświadczenia z podstawy programowej chemii w naszej pracowni. Pierwsze warsztaty 28 i 30 kwietnia (czekajcie na relację!)
Serdecznie podziękowania dla wychowawców grup Sarenki i Jeżyki za świetną współpracę, cierpliwość dla naszych pomysłów, ciepłe przyjęcie i możliwość realizacji projektu.
Serdeczne podziękowania dla grupy projektowej w składzie:
Wiktoria, Zosia, Milena, Martyna, Dominika z klasy 3G, Klara, Marta i Agnieszka z klasy 3C, Oliwier, Antek z klasy 3B, Vanessa i Wojtek z klasy 2I. Bez Was to wszystko by się nie udało. :)