To niezwykle interesujące miejsce należy polecić nie tylko entuzjastom jarocińskiego festiwalu, ale i tym, którzy pragną pogłębić wiedzę o muzyce rock’n’rollowej w Polsce. Autorzy nowoczesnej ekspozycji podkreślają, jak ten nowy w latach 50. gatunek muzyczny w ciągu kolejnych dekad zmieniał oblicze polskiej sceny oraz świadomość i obyczajowość społeczeństwa.
Niezwykle interesującą wystawę stałą mieliśmy okazję zwiedzić z pasjonatką jarocińskiego festiwalu, która o powstaniu pierwszych polskich zespołów i tekstów rock’n’rollowych, o mechanizmach działania komunistycznego państwa oraz o wpływie rock’n’rolla na życie codzienne wiedziała niemal wszystko. Eksponaty zgromadzone na wystawie oddają klimat koncertów undergroundowych i przenoszą w czasie. W trakcie warsztatów literackich analizowaliśmy wybrane teksty polskich muzyków rockowych lat 60. i 70. XX wieku. Dla przystępujących do egzaminu maturalnego ćwiczenia miały charakter powtórzeniowy, a dla kulturowo-medialnych były okazją do refleksji na temat spędzania wolnego czasu.
W programie wycieczki nie zabrakło miejsca na wspólny posiłek w jednej z popularnych sieci gastronomicznych i na zabawę w autokarze, w którym pierwsze skrzypce grali miłośnicy muzyki disco polo. W tym dniu na pewno każdy znalazł coś dla siebie ;-) Polecamy wszystkim takie wycieczki przedmiotowe.