Matematyka w rytmie muzyki

19.10.2017

We wtorek 17 października grupka uczniów - entuzjastów muzyki z naszego Liceum, wybrała się w podróż do Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, by wziąć udział w popularnonaukowym wykładzie o tytule "Matematyka w Rytmie Muzyki".
Czytaj więcej


Tydzień kariery w I LO

18.10.2017

W ramach tygodnia kariery w naszej szkole odbyły się Warsztaty Kariery Międzynarodowej. Gościliśmy u siebie, w czytelni na piętrze, przedstawicieli Bucks New University z Wielkiej Brytanii – Pana Janusza Dargiewicza oraz Pana Simon'a Morley'a.
Czytaj więcej


Orły z naszej szkoły

18.10.2017

Anna i Wojciech Stankowscy, profesorowie UAM otrzymali tytuł Orła I Liceum Ogólnokształcącego. Honorową nagrodę wręczył absolwentom ILO dyrektor szkoły Paweł Matkowski podczas uroczystego spotkania. Laudację na cześć gości wygłosił Jan Wesołowski, prezes Stowarzyszenia Absolwentów, które wraz z I LO było współorganizatorem wydarzenia z cyklu: „Z Orlików na Orły wyrośli”.
Czytaj więcej


Z pasją do fizyki – wizyta w Piwnicach i Toruniu

17.10.2017

11 października 2017 klasa 2g i 2i1 wybrały się wraz z prof. Małgorzatą Król-Kasprzak i prof. Elżbietą Urbańską na wycieczkę do Obserwatorium Astronomiczne UMK w Piwnicach oraz Centrum Nowoczesności Młyna Wiedzy w Toruniu.
Czytaj więcej