XVII Regionalny Konkurs Matematyczny

2019-06-04 00:00:00

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbył się XVII Regionalny Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas Pierwszych. Wzięli w nim udział najlepsi z najlepszych, przedstawiciele powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, pilskiego, poznańskiego i złotowskiego.

Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki oraz rozwijanie zainteresowa┼ä matematycznych w┼Ťród m┼éodzie┼╝y. Na uwag─Ö zas┼éuguje bardzo wysoki poziom, który zaprezentowali uczestnicy zmaga┼ä konkursowych. W ci─ůgu dwóch godzin, 20 uczniów z liceum oraz 24 z technikum zmierzy┼éo si─Ö z testem wielokrotnego wyboru, zawieraj─ůcym 30 zada┼ä. Za ka┼╝d─ů poprawn─ů odpowied┼║ uczestnik otrzymywa┼é jeden punkt, za brak odpowiedzi zero punktów, a za odpowied┼║ b┼é─Ödn─ů – punkty ujemne. Za ca┼éy test mo┼╝na by┼éo uzyska─ç od -90 do 90  punktów.
W konkursie brali udzia┼é: Agata Winnowicz i Eryk Walter z klasy 1B oraz Zofia Koteras z klasy 1C, uzyskuj─ůc znaczn─ů liczb─Ö punktów w kategorii – arkusz rozszerzony. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i ┼╝yczymy dalszych sukcesów w zmaganiach matematycznych.


 

treťŠ zosta│a wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/wiadomosc,xvii-regionalny-konkurs-matematyczny.html