XIV Gala Filmowa w I LO

2018-06-10 00:00:00

„Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć” - powiedział Alfred Hitchcock. I niewątpliwie słowa te dobrze oddają klimat wydarzenia kulturalnego, które miało miejsce 8 czerwca w auli I LO.

Już po raz czternasty uczniowie klasy drugiej o profilu humanistycznym mieli okazję w ramach projektu z edukacji filmowej  zorganizować przegląd filmów amatorskich. Projekt cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych (i nie tylko naszych) uczniów, a z roku na rok zyskuje coraz barwniejsza oprawę i coraz wyższy poziom artystyczny. W bieżącym roku o statuetki Oscarów rywalizowały cztery filmy, których twórcami byli uczniowie klasy 2i2. W świat X Muzy wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność sekwencje filmowych ścieżek dźwiękowych zagranych i zaśpiewanych przez  Oliwię, Amandę, Kamilę – z kl. 2i2, Michała z 2g i Anię z 2b, a Galę poprowadziły w sposób profesjonalny Wiktoria i Julia (2i2). Pokazom produkcji filmowych towarzyszyły konkursy: na najlepszy plakat filmowy oraz Nagroda publiczności. W trakcie obrad Jury mogliśmy posłuchać koncertu trójki utalentowanych młodych muzyków z zespołu Pigs Might Fly (Jonasz, Kuba, Mikołaj), który zyskuje coraz szersze grono fanów i często pojawia się  na gnieźnieńskiej scenie muzycznej. Organizację Gali wspomogli również Jordan (2g) i Ula (1c). Po burzliwych obradach przyznano nagrody:

Najlepsza aktorka -   Aleksandra z kl. 2i2  (film „Introspekcja”)

Najlepszy aktor pierwszoplanowy – Mikołaj z kl. 2i2 (filmy: „ Rzeczy, które lubię”, „Czas teraźniejszy”)

Najlepszy reżyser- Mikołaj z kl. 2i2 (film „Rzeczy, które lubię”)

Najlepszy scenariusz – film „Rzeczy, które lubię

Najlepszy montaż- Mikołaj z kl. 2i2 (film „Rzeczy, które lubię”)

Najlepsze zdjęcia – Angelika z kl. 2i2 (film „Introspekcja”)

Najlepszy aktor drugoplanowy – Mikołaj z III LO (film „Czas teraźniejszy”)

Najlepszy plakat filmowy - „Sztuka konceptualna” – Robert, Adam z kl. 2i2

Nagrodę publiczności otrzymał film „Rzeczy, które lubię

Tematyka tegorocznych filmów koncentrowała się wokół poszukiwania swojego miejsca na ziemi, odkrywania tego, kim jestem i roli sztuki w życiu młodego człowieka. Jury podkreślało wysoki poziom artystyczny etiud filmowych i zaproponowało zgłoszenie ich do gnieźnieńskiej Offeliady. Autorzy filmów zamieszczą w najbliższym czasie swoje filmy na portalu YoungFace.Tv. Zarówno pokaz filmów jak i wręczenie nagród dostarczyły widzom i uczestnikom wielu emocji.  Z niecierpliwością czekamy na kolejna edycję Gali Filmowej w przyszłym roku szkolnym.

 





tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/wiadomosc,xiv-gala-filmowa-w-i-lo.html