„Przestrzenie”

2016-12-28 00:00:00

Taki właśnie tytuł nosi wystawa prac Marcelego Derengowskiego, którą od piątku można oglądać w „Czytelni na piętrze” I LO.

Artysta prezentuje na niej zupełnie nowe prace, rozpoczynające tytułowy cykl, prace starsze, ale dotąd nigdzie nie prezentowane i obrazy namalowane w charakterystycznej dla siebie konwencji „abstrakcji figuratywnej”.
Wystawa jest kolejną z cyklu „Artyści poszczególnie”. Prezentowany jest na nich nie tylko dorobek twórczy artystów, ale także ich osobowość i warsztat pracy. Dlatego uzupełnieniem wernisażu był film, którego autorem jest Daniel Załęski, uczeń naszej szkoły. Obraz powstał przy wsparciu merytorycznym Piotra Robakowskiego.
Marceli Derengowski jest artystą plastykiem znanym nie tylko w gnieźnieńskim środowisku z racji licznych wystaw w kraju i zagranicą. Uprawia zarówno rzeźbę, grafikę jak i malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W 2010 roku został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.
Wystawę można oglądać do 30 listopada.

J. Gronikowska

 

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/wiadomosc,przestrzenie.html