Podsumowanie projektów - "Wielkopolska Superliga Liceów" oraz "Mam haka na raka"

2022-06-14 00:00:00

14 czerwca br. w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie podsumowujące dwa projekty, w których nasza szkoła brała udział w bieżącym roku szkolnym, osiągając spektakularne sukcesy.

Uroczyste spotkanie, które swoją obecnością zaszczycili między innymi Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Pan Łukasz Kaszyński, przewodniczący Rady Rodziców Pan Waldemar Kujawski oraz Dyrekcja szkoły, odbyło się w czytelni z udziałem koordynatorek projektów oraz uczniów i absolwentów szkoły - uczestników projektów. W trakcie spotkania Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz Dyrektor szkoły, podkreślali, iż Wielkopolska Superliga Liceów to innowacyjny projekt dla uzdolnionych uczniów z najlepszych szkół wielkopolskich, w którym nasza szkoła, uczestnicząc po raz pierwszy, wypadła rewelacyjnie. Rywalizacja w ramach WSL odbywała się od października do kwietnia online w dziedzinie historii, matematyki i języka angielskiego. Sprawdzane wiadomości znacznie wykraczały poza podstawę programową z liceum. Nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe sukcesy - w Lidze Matematycznej oraz Lidze Angielskiej w rywalizacji Pucharowej zajęli 2. miejsce w województwie a w Lidze Historycznej -14 miejsce.


Podsumowano także aktywność uczniów w realizowanym od 15 lat projekcie "Mam Haka na Raka", który to projekt zdobył w obecnym roku szkolnym 2. miejsce Komisji Zdrowia Unii Europejskiej w zakresie profilaktyki nowotworów oraz wdrażania zdrowego stylu życia. Nagroda UE dla tego projektu jest dużym wyróżnieniem dla szkoły, podkreślającym wkład i zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizowane działania.


Podczas spotkania wręczono uczniom nagrody i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Starostwo Powiatowe oraz Biuro Senatora Pawła Arndta.

 


 

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/wiadomosc,podsumowanie-projektow-wielkopolska-superliga-liceow-oraz-mam-haka.html