OZŁOCENI CHROBRZACY

2020-01-23 00:00:00

W środę 22 stycznia 2020 roku odbył się w Objezierzu FINAŁ WOJEWÓDZKI LICEALIADY w tenisie stołowym, podczas którego nasza drużyna zdobyła I miejsce. Zwycięstwo to jest przepustką do udziału w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym.

Po eliminacjach powiatowych i rejonowych w finale zagrało 14 szkół w kategorii chłopców i 14 w kategorii dziewcząt. Nasza szkoła reprezentowana była przez drużynę chłopców w składzie:

- Jakub Budzyński 1bG
- Krzysztof Chmielewski 3b
- Eryk Walter 2b

Turniej w pierwszej fazie rozgrywany był systemem grupowym, a następnie pucharowym. Nasz zespół w grupie pokonał  ZSR Kaczki Średnie i ZSP nr 3 Krotoszyn 3:0 i awansował do strefy pucharowej. W ćwierćfinale pokonał ZSP nr 2 z Gniezna 3:0, a następnie w półfinale  wygrał  z ZSP Rogoźno, również 3:0. W wielkim finale, w którym zmierzyliśmy się z ZSP z Czarnkowa po zwycięstwie Jakuba Budzyńskiego i porażce Krzysztofa Chmielewskiego, decydującym punktem okazał się punkt zdobyty w konfrontacji deblowej. Zanim do tego doszło przeżywaliśmy istną sinusoidę emocji; od 0:2 do 3:2 w setach. Ostatnie dwa sety kończyły się grą na przewagi 16:14 i to MY mogliśmy podnieść ręce w geście zwycięstwa po tym 5-setowym spotkaniu. Wynik 2:1 dla naszego zespołu po trzech grach. Do ostatecznego zwycięstwa potrzebny był nam jeden punkt, za zwycięstwo w jednym z dwóch meczów singlowych.  W ostatniej serii jak zawsze nie zawiódł Jakub Budzyński zdobywając decydujący punkt. Końcowy wynik spotkania 3:2 i złote medale zawisły na szyjach naszych reprezentantów.  Zwycięstwo to jest przepustką dla naszych uczniów do udziału w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadpodstawowych w Tenisie Stołowym.

Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom i życzymy udanego startu w Mistrzostwach Polski.