Mistrzynie i Wicemistrzowie Powiatu w pływaniu drużynowym

2019-10-23 00:00:00

Dnia 22 października reprezentacje chłopców i dziewcząt I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie walczyły o tytuł Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w pływaniu drużynowym, które odbyły się na terenie pływalni GOSiR w Gnieźnie.

Nasi zawodnicy brali udział w sztafecie 6x50m stylem dowolnym.

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Budzyńska Katarzyna, Nawrocka Alicja, Pacyńska Zofia, Piotrowska Maria, Zachwieja Agata, Oliwia Janiszewska wygrała rywalizację z czasem 3:27,32 pokonując zawodniczki II LO Gniezno z czasem 3:40,25 oraz III LO Gniezno z czasem 3:42,72.

Niewiele zabrakÅ‚o reprezentacji chÅ‚opców, aby obronić tytuÅ‚ Mistrza Powiatu sprzed roku.
Z czasem 3:04,15 wywalczyli srebrne medale, a I miejsce przypadło drużynie II LO w Gnieźnie. Na III miejscu uplasował się ZSEO.

Szkołę reprezentowali: Bartosz Majorczyk, Adam Bogdziewicz, Recki Mikołaj, Leśny Franciszek, Szymon Maciejewski, Palacz Michał.

Zarówno chÅ‚opcy jak i dziewczÄ™ta uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Województwa.

W startach indywidualnych reprezentanci naszej szkoły zajmowali następujące miejsca na podium:

Styl motylkowy: PacyÅ„ska Zofia – I miejsce, Bartosz Majorczyk – I miejsce, Maciejewski Szymon -II miejsce

Styl grzbietowy: Nawrocka Alicja – I miejsce, Oliwia Janiszewska -II miejsce, Palacz MichaÅ‚ – III miejsce,

Styl klasyczny: BudzyÅ„ska Katarzyna – I miejsce, Purol Julia – II miejsce, Czudowski Marcin – III miejsce

Styl dowolny: Bogdziewicz Adam – II miejsce, Zachwieja Agata – II miejsce