IV Ogólnopolski Konkurs Literacki rozstrzygnięty

2019-06-10 00:00:00

Aleksander Krzyżanowski z Torunia zwyciężył w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz, zorganizowanym przez Czytelnię na piętrze ILO. Jury postanowiło przyznać także nagrodę specjalną, cztery równorzędne wyróżnienia i nagrodę za najlepsze opowiadanie z powiatu gnieźnieńskiego.

Laureatem nagrody specjalnej (za stylistykę pracy najbliższą patronce konkursu) został Wojciech Janiec z Gorzowa Wielkopolskiego. Jury pod przewodnictwem Dawida Junga w składzie: Irmina Kosmala i Kamila Kasprzak – Bartkowiak, przyznało także cztery równorzędne wyróżnienia dla Norberta Chotnickiego z Poznania, Wiktorii Pętal z Wrocławia,  Pauliny Salawy z Legnicy i Marty Włodarczyk z Łodzi oraz nagrodę dodatkową za najlepsze opowiadanie z powiatu gnieźnieńskiego. Otrzymał ją Maksymilian Mizerka z Gniezna.

Mottem tegorocznej edycji  konkursu, któremu patronowali: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, był cytat z pisarki: „Spotkałam tylu ludzi, a nie spotkałam nikogo..”  Pod tym samym tytułem najlepsze teksty z tegorocznej i ubiegłorocznej edycji konkursu ukazały się  tym razem także w formie książkowej.
W  zbiorze opowiadań (pod redakcją Dawida Junga, wydanych przez „Zeszyty poetyckie”) znalazły się też grafiki uczniów I Liceum Ogólnokształcącego do wierszy Anny Piskurz. Można je było też obejrzeć na wystawie towarzyszącej Gali wręczenia nagród.

 

Mecenasem  konkursu  było Starostwo Powiatowe oraz Organizacja Turystyczna Szlak Piastowski. Organizację Gali i wydanie książki wsparli także Kancelaria Adwokatów i  Radców Prawnych  Moniki i Karola Sikorskich, Freedom school, Rada Osiedla Stare Miasto i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

 

 

tre zostaa wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/wiadomosc,iv-ogolnopolski-konkurs-literacki-rozstrzygniety.html