Zapowiedzi 

 

 

 

 

VII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. A. Piskurz


„Na kolejnym zakręcie historii…” - tak brzmi temat Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz. Właśnie rusza siódma edycja literackich zmagań.


Przed młodymi pisarkami i pisarzami w tym roku zadanie, by w krótkim utworze prozatorskim (opowiadanie, esej, felieton, reportaż) opisać zdarzenie, które nas przemieniło, bo przecież pod wpływem różnych wydarzeń, nowych sytuacji, spotkanych osób stajemy na kolejnym zakręcie historii….  Kim się staniemy?


Młodzi adepci sztuki literackiej  powalczą o główną nagrodę w wysokości 1000 zł, ale przyznane zostanie też drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia. Wszyscy, których prace dostrzegą  jurorzy konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe. Ich utwory wydrukowane zostaną też w wieńczącej konkurs książce.  


Szczegóły w regulaminie:  pobierz

 

 

 

 

 

Wielkopolska Press Photo 2021


 Wernisaż: 08.04.2022., godz. 18.00, Czytelnia na piętrze ILO,
 wystawa czynna do 23 kwietnia.


Wystawa WIELKOPOLSKA PRESS PHOTO 2021 jest efektem konkursu organizowanego każdego roku przez Wojewódzką  Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i zarazem doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Do przewodniczenia Jury w tym konkursie zapraszani są najwięksi polscy i zagraniczni fotoreporterzy.  Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale także nagrody w nim zdobywają nieznani szerszej publiczności fotografujący dziennikarze z małych miejscowości. Do ubiegłorocznej edycji  84 autorów nadesłało 1310 zdjęć. Jury oceniało nadesłane prace w sześciu kategoriach tematycznych: "Człowiek i jego pasje", "Życie codzienne", "Wydarzenia", "Sport" ,"Przyroda i ekologia" i "Czas pandemi".

Wystawie towarzyszyła  będzie charytatywna akcja „Fotografowie Gniezna dla Ukrainy”. Przekazane na ten cel zdjęcia zostaną sprzedane, a zebrane w ten sposób pieniądze będą wsparciem dla ukraińskich rodzin, które znalazły w Gnieźnie schronienie przed wojną.


 (WBP i CAK)

 

 treść została wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/strona,.html