Szkolne Koło TurystyczneKoło Turystyczne „Włóczykij” działa w naszej szkole od 1999 roku. Cieszy się od lat dużą popularnością. Celem naszego koła jest popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki w szkole i poza nią. Jest aktywną formą spędzania czasu wolnego, a zarazem praktyczną lekcją geografii i biologii.

 

Organizujemy dla naszych uczniów ciekawe rajdy z zadaniami turystycznymi po naszym regionie, gry miejskie, zawody na orientację i wyjazdowe warsztaty turystyczne. Lubimy też bawić się na ściance wspinaczkowej, Jump Arenie, w Heide Parku czy na Tropical Island. Pasjonują nas podróże, więc bierzemy udział w spotkaniach z podróżnikami w ramach corocznych Dni Turystyki na UAM Poznań oraz działań Koła Miłośników Geografii. Popularyzujemy też nową formę turystyki – questy (turystyka z zagadkami), przeszliśmy questy w Poznaniu, napisaliśmy quest po Gnieźnie i przejdziemy jeszcze wiele innych. Kochamy góry! Założyliśmy szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski, który działa w szkole od trzech lat. Celem jest zdobycie 28 szczytów, 4 osoby już osiągnęły ten cel.

Zapraszamy nowych członków. Góry są piękne.

 

Koło organizuje również od lat obozy młodzieżowe, byliśmy w Chorwacji, Włoszech, Grecji, Bułgarii i Hiszpanii. Zimą jeździmy na narty np. do Zakopanego.

Współpracujemy z PTTK Odział Gniezno, Organizacją Szlak Piastowski, Biblioteką Publiczną Miasta Poznania, Biurem Turystycznym Smile Travel, UAM Poznań Wydziałem TIR i innymi kołami turystycznymi.

 

Sprawdzamy swoją wiedzę turystyczną uczestnicząc w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym, jesteśmy finalistami etapu wojewódzkiego w 2015 roku i zajęliśmy w Polsce 9 miejsce.

 

Przyjdź do nas! Zapraszamy!

 treść została wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/strona,.html