Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego 

 

 

Program Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS)
 Uczniowie naszej szkoły realizują projekt EPAS - Szkoła-Ambasador Parlamentu Europejskiego. W ramach projektu grupa Młodych Ambasadorów, uczniów I LO uczestniczy w spotkaniach warsztatowych prezentujących działania podejmowane w Parlamencie Europejskim oraz wspierające działalność naszego Punktu Informacyjnego. Zajęcia dały możliwość zrozumienia praw obywatelskich, które wynikają z przynależności do Unii Europejskiej oraz pokazały co można zrobić, żeby aktywniej uczestniczyć w życiu demokratycznym. Warsztaty pozwoliły również na wymianę pomysłów na działania z innymi Młodymi Ambasadorami oraz na przeżycie ciekawych metod pracy, które zostaną wykorzystane podczas Lekcji o Europie.

Młodzi Ambasadorzy przygotowali scenariusze zajęć o Europie, Parlamencie Europejskim, demokracji parlamentarnej, wartościach obywatelskich, procesach decyzyjnych oraz korzyściach i możliwościach dla młodych ludzi wynikających z naszej obecności w Unii Europejskiej. Zajęcia odbywały się w klasach pierwszych i drugich. Prezentowali również działania Parlamentu podczas Dnia Języków Obcych, nie tylko informując o roli Parlamentu Europejskiego, ale również mierząc się z łamańcami językowymi w różnych europejskich językach.

W projekcie uczestniczą również nauczyciele, którzy oprócz przekazywania wiedzy mieli także możliwość twórczej pracy z Młodymi Ambasadorami, wspierając ich w podejmowanych działaniach i pokazując szanse i możliwości.

Zachęcamy do „polubienia” i udostępniania dalej:  https://www.facebook.com/projektparlamentue.ilo

Zapraszamy również do obejrzenia:


 

 

 

 

 

 

 

FOTORELACJA Z NASZEJ DZIAŁALNOŚCI:

 

 

ZOBACZ PREZENTACJĘ: pobierz

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 

Projekt EPAS zaczyna działać!

 

Projekt „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego” właśnie rusza ze swoimi działaniami w nowym roku szkolnym.

 

Program EPAS jest dedykowany dla szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu pobudzanie świadomości młodzieży na temat Europy i demokracji. Ma na celu szerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz jej ideałów.

Do grona naszego dołączyło 8 nowych osób. We wtorek 1 grudnia 2020 po lekcjach przebiegło szkolenie dla nowych ambasadorów prowadzone przez młodszych ambasadorów Kacpra Zielińskiego i Bartłomieja Kowalskiego. Nasi nowi rekruci dowiedzieli się różnych ciekawych aspektów na temat Parlamentu Europejskiego. Wiedza nabyta podczas szkolenia przyda się w szerzeniu wiedzy o Unii Europejskiej w życiu szkolnym i codziennym. Ustaliliśmy też plan działania na nowy rok.

Mamy nadzieję, że spiszemy się dobrze i szkoła nasza uzyska miano Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego.treść została wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/strona,.html