2016/2017 

FINAŁ LICEALIADY W STREETBALLU

 

Dnia 12.06.2017 roku w Szamotułach odbył się Finał Licealiady w Streetballu Chłopców i Dziewcząt.

Wśród dziewcząt naszą szkoła reprezentowana była przez: Martę Kęsik 1b, Monikę Pilarską 1c, Weronikę Olejniczak 1b oraz Natalię Szymańską 3a, zaś drużynę chłopięcą: Kacper Kwapiszewski 1a, Jakub Pawlak 1b, Mateusz Neneman 1c.

Obie ekipy w takich zawodach startowały pierwszy raz. Po zaciętej walce w fazie grupowej dziewczęta i chłopcy przeszli do dalszych rozgrywek. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na 15. pozycji w województwie, zaś dziewczęta wywalczyły 6. miejsce.

 

 

 

MEDALE PODCZAS MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

 

Sobotnio - niedzielne zmagania podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, okazały się bardzo udane dla uczniów naszej szkoły.

W pierwszym dniu zawodów w biegu na dystansie 1500m mężczyzn zwyciężył Kacper Kwapiszewski z klasy Ib uzyskując wynik 4.08.56, drugie miejsce zajął jego kolega także z klasy Ib  Jakub Lewandowski z wynikiem 4.11.24.
Na tym samym dystansie w kategorii kobiet złoty medal zdobyła Michalina Gorczyńska z klasy IIb z wynikiem 5,17,23.
W drugim dniu zawodów uczniowie  startowali na dystansach dwukrotnie dłuższych. Kacper Kwapiszewski zwyciężył ponownie, uzyskując wynik 9.17.23, Jakub Lewandowski z wynikiem 9.21,34 zdobył brązowy medal.
Michalina Gorczyńska w niedzielnych zawodach wystąpiła w biegu na dystansie 800m zdobywając brązowy medal. Uzyskane wyniki dają szanse na  udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Warszawie. Oficjalna lista uprawnionych do startu w zawodach centralnych zostanie ogłoszona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki 1 lipca 2017.
 
 
 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

W dniu 26.04.2017 na terenie Państwowego Stada Ogierów w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych.

Zawody rozegrane zostały w nowej formule - bez podziału na kategorie wiekowe i stanowiły eliminację do Mistrzostw Województwa. Awans z każdego biegu uzyskiwało troje najlepszych zawodników oraz szkoła która zdobędzie największą ilość punktów w klasyfikacji drużynowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, uzyskując wysokie lokaty w poszczególnych biegach. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła - Michalina Gorczyńska z klasy IIb. W kategorii chłopców I miejsce zdobył uczeń z klasy Ib Kacper Kwapiszewski, srebrny medal natomiast jego kolega, także z klasy Ib Jakub Lewandowski. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który rozegrany zostanie w dniu 4 czerwca w Żerkowie.

W zawodach udział wzięli także :

Dziewczęta Chłopcy
Anna Gładych Wojciech Kapela
Kinga Mróz Jakub Pawlak
Jagoda Szkudlarek Wojciech Mikołajczak
Alicja Graczyk Krzysztof Kowalewski
Monika Pilarska  
Anna Wojciechowska  
Sylwia Stypa  

 

 

XV BIEG EUROPEJSKI

 

W sobotę, 8 kwietnia, odbył się w Gnieźnie XV Bieg Europejski. Start i metę tradycyjnie usytuowano na gnieźnieńskim Rynku, a biegacze mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę w formie dwóch pętli o długościach 4 i 6 km. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 1500 zawodniczek i zawodników (w tym ponad czterystu z Gniezna). Oprócz Polaków byli również zawodnicy z Kenii, Włoch czy Ukrainy Dwoje uczniów naszej szkoły Michalina Gorczyńska z klasy II b i Jakub Lewandowski z klasy I b podjęło rywalizacje na niełatwej trasie ulicami miasta, uzyskując bardzo dobre wyniki. Michalina wygrała najmłodszą kategorię kobiet (do lat 19) uzyskując wynik (44:34), zajmując jednocześnie III miejsce wśród gnieźnianek. Jakub natomiast zdobył II miejsce w kategorii mężczyzn (do lat 19) uzyskując wynik (36:09). Wśród startujących gnieźnian zajął także III miejsce.

Gratulujemy!

 

 
 
 
ZŁOTY MEDAL JAKUBA LEWANDOWSKIEGO

Dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział  w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
Zawody odbyły się na terenie Hipodromu Wola na bardzo trudnej trasie z długimi podbiegami. Świetnie zaprezentował się uczeń klasy I B Jakub Lewandowski, który po zdobyciu mistrzostwa Wielkopolski w zawodach  halowych  na dystansie  1000 m, dołożył kolejny  złoty medal -  tym razem w biegu przełajowym. Prowadząc przez większość trasy nie dał sobie odebrać zwycięstwa i triumfował na dystansie 3000 m w kategorii juniorów młodszych.  Bardzo dobrze spisała się także Michalina Gorczyńska z klasy II b zajmując  V miejsce w biegu na dystansie  3000 m w kategorii  juniorek. Zarówno Michalina jak i Jakub uzyskali  awans do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbędą się w sobotę 11 marca w Jeleniej Górze.
 
Paweł Gorczyński 
 
 
 
 
ŚWIĄTECZNY PREZENT PIŁKAREK RĘCZNYCH

W środę 21.12.2016 w Koźminie odbył się Finał Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Droga do finału była długa i ciężka. Dziewczęta rozpoczęły od rozgrywek powiatowych, w których okazały się bezkonkurencyjne. Kolejny etap to rozgrywki Rejonu Poznań Wschód, gdzie kolejny raz pokazały swoje umiejętności. Ostatnim etapem kwalifikacyjnym były Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej, które 13.12.2016 odbyły się w Opalenicy w których dziewczęta wywalczyły pierwsze miejsce. W Koźminie reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Białczyk 2a, Maja Bielińska 1c, Karolina Chojnacka 3f, Martyna Dziemidowicz 3f, Aleksandra Hahn 1c, Martyna Rachela 1b, Zuzanna Schulze 2a, Martyna Skolasińska 1i2, Wiktoria Staniszewska 3b, Monika Walkowska 1g, Weronika Ziętek 2 fg po bardzo zaciętej walce stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Wielkopolski. W pierwszym meczu dziewczęta pokonały gospodarzy 22:15. W meczu o najwyższe miejsce reprezentacja naszej szkoły pokonała IV Liceum Ogólnokształcące z Poznania 18:16.

 

 


 

 


 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

W sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu rozegrany został finał Mistrzostw Województwa w szachach drużynowych. Uczniowie naszej szkoły: Weronika Zakaszewska, Jan Kabziński, Mikołaj Zaradzki i Kamil Żurawski zajęli wysokie 11 miejsce. W zawodach brało udział 29 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Tegoroczną rywalizację cechował bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Nasi uczniowie zakończyli udział odnosząc jedno zwycięstwo, pięć partii remisując, w jednej musieli natomiast uznać wyższość rywali. Gratulujemy

Paweł Gorczyński

 

 

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

W poniedziałek 7. listopada 2016 roku na Termach Poznańskich odbył się Finał Licealiady w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. Na zawodach nie zabrakło naszych reprezentacji w składzie:

Dziewczęta:
Anastazja Chrzan 3b
Natalia Fredrychowicz 3b
Natalia Szymańska 3a
Olga Tomczak 2c
Klaudia Manuszak 1g
Magdalena Szymańska 1c
Zuzanna Begire 1b
Alicja Rozstocka 1b
Maria Nowak 1b

Chłopcy:
Aleksander Nijak 3c
Wojciech Mikołajczak 3c
Daniel Załęski 3a
Piotr Bojarski 3b
Mikołaj Wojciechowski 2c
Kacper Gumienny 1c
Mikołaj Góralczyk 1c
Wiktor Szymański 1g
Mateusz Kreiger 1b

W startach indywidualnych reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na następujących pozycjach:
Styl motylkowy: Anastazja Chrzan – 20, Natalia Frydrychowicz – 22, Daniel Załęski – 13, Mikołaj Góralczyk – 31;
styl grzbietowy: Olga Tomczak – 10, Klaudia Manuszak – 14, Kacper Gumienny – 22, Aleksander Nijak – 34;
styl klasyczny: Magda Szymańska – 8, Zuzanna Begier – 27, Mikołaj Wojciechowski – 9, Wiktor Szymański – 22; styl dowolny: Alicja Rozstocka – 28, Natalia Szymańska – 32, Mateusz Kreiger – 22, Piotr Bojarski – 35,
start sztafetowy: dziewczęta – 12, chłopcy – 17.

Po podliczeniu wszystkich punktów, w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Wielkopolski w Pływaniu Drużynowym reprezentacja dziewcząt zajęła 6 miejsca a chłopców 8.
Serdecznie gratulujemy! 

MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU

W dniach 7-8 październik 2016 roku w Hali Sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju.
Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły drużyny chłopięce. Reprezentacja Naszej szkoły w składzie: Jakub Mazurkiewicz 2c, Marcin Biniecki 2c, Igor Czerniawski 2e, Kamil Klój 2e, Mikołaj Libner 3g, Mateusz Lisiecki 3g, Stanisław Mikołajczak 3c, Patryk Podborny 2c, Jędrzej Posłuszny 2c, Jacek Nowak 1i2 zagrali bardzo zacięty mecz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie. Nie udało im się jednak awansować do fazy finałowej.
We wtorek 8 października do walki przystąpiła żeńska reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paula Kuczyńska 3b, Anastazja Chrzan 3b, Wiktoria Staniszewska 3b, Martyna Dziemidowicz 3f, Karolina Chojnacka 3f, Natalia Szymańska 3a, Aleksandra Mikołajczak 2a, Maja Bielińska 1c. Dziewczęta po przegranym meczu z III Liceum Ogólnokształcącym i zwycięstwie z II Liceum Ogólnokształcącym rywalizacje zakończyły na drugim miejscu uzyskując tytuł Wicemistrzyń Powiatu w Unihokeju.
Serdecznie gratulujemy!
 

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

W ubiegłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt. W Hali Sportowej w Witkowie 26.10.2016 można było obejrzeć zmagania chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Mazurkiewicz 2c, Marcin Biniecki 2c, Krzysztof Kowalewski 2i, Maksymilian Sikorski 1g, Filip Maryńczak 2g, Aleksander Nijak 3c, Jan Tomaszewski 1g, Wojciech Wachowski 1c, Wojciech Franek 2c po zaciętym boju fazę grupową zakończyli na pierwszym meczu, a cały turniej na 4-tej pozycji.
W piątek 28.10.2016 w Hali Sportowej przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie do walki o tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Ręcznej przystąpiła żeńska reprezentacja naszej szkoły w składzie: Białczyk Małgorzata 2a, Bielińska Maja 1c, Chojnacka Karolina 3f, Dziemidowicz Martyna 3f, Hahn Ola 1c, Rachela Martyna 1b, Schulze Zuzanna 2a, Skolasińska Martyna 1i2, Walkowiak Monika 1g, Ziętek Weronika 2fg. Dziewczęta zagrały bardzo dobrze i w pięknym stylu wywalczyły tytuł Mistrzyń Powiatu Gnieźnieńskiego w Piłce Ręcznej oraz awans do finału rejonu.
Gratulujemy!
MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 19 - 20 październik 2016 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. 19.10.2016 do rozgrywek przystąpiły reprezentacje dziewcząt w tym drużyna z naszej szkoły w składzie: Marta Kęsik 1b, Aleksandra Kaczmarek 2a, Joanna Zdanowska 2a. Dziewczęta po ciężkiej i wyrównanej walce wywalczyły 3miejsce. W czwartek 20.10.2016 do zmagań przystąpili chłopcy. Reprezentacja I LO w składzie Jakub Mazurkiewicz 2c, Marcin Gewert 1g, Jan Tomaszewski 1g, Maksymilian Sikorski 1g zakończyli rozgrywki na piątym miejscu. 

MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH

Początek jesieni to czas gdy do rywalizacji sportowej w ramach Mistrzostw Powiatu przystępują szachiści. Uczniowie naszej szkoły reprezentowani przez Kacpra Gumiennego, Jana Kabzińskiego, Martynę Skolasińską, Weronikę Zakaszewską, Mikołaja Zaradzkiego oraz Kamila Żurawskiego i tym razem nie zawiedli. Po zaciętej i stojącej na wysokim poziomie rywalizacji zajęli I miejsce, wyprzedzając drużynę II Liceum Ogólnokształcącego oraz ZSP nr 2. Wysoka lokata sprawiła że uzyskaliśmy prawo udziału w Mistrzostwach Województwa, które na początku listopada rozegrane zostaną w Zbąszyniu.
Gratulujemy!

Paweł Gorczyński 

MISTRZOSTWA POWIATU W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM

W poniedziałek 10 października 2016 roku na terenie pływalnie w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Pływaniu Drużynowym. W zawodach wystartowały dwie reprezentacje naszej szkoły:
 

Dziewcząt w składzie: Chłopców w składzie:
Olga Tomczak 2c Mateusz Krieger 1b
Alicja Roztocka 1b Piotr Bojarski 3b
Klaudia Manuszak 1g Daniel Załęski 3a
Zuzanna Begier 1b Aleksander Nijak 3c
Magadalena Szymańska 1c Mikołaj Wojciechowski 2c
Natalia Frydrychowicz 3b Wiktor Szymański 1g
Anastazja Chrzan 3b Mikołaj Góralczyk 1c
Natalia Szymańska 3a Kacper Gumienny 1c

Zawodnicy startowali w jednej konkurencji indywidualnej oraz sztafecie. W startach indywidualnych na podium wskoczyli:


Styl motylkowy:
Anastazja Chrzan - brązowy medal
Daniel Załęski – srebrny medal

Styl grzbietowy:
Klaudia Manuszak – srebrny medal

Styl klasyczny:
Mikołaj Wojciechowski – złoty medal

W startach sztafetowych zarówno reprezentacja chłopców jak i dziewcząt uplasowała się na drugiej pozycji.Po zliczeniu wszystkich punktów, ogólna klasyfikacja drużynowa prezentuje się następująco:

Kategoria dziewcząt:
1. II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie 692 punkty
2. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie 663 punkty
3. III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego 586 punktów

Kategoria chłopców:
1. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie 736 punktów
2. III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego 650 punktów
3. II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie 619 punktów
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Papieża Jana Pawła II 435 punktów
 

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

3 października 2016 na terenach Państwowego Stada Ogierów odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Sztafetę stanowiło 10 uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców, rywalizując odpowiednio na dystansie 800m i 1000m. Sztafety naszej szkoły uzyskały bardzo dobre wyniki. W kategorii dziewcząt zdobyliśmy drugie miejsce, natomiast w rywalizacji chłopców I miejsce, uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 11 października w Poznaniu.

Sztafeta biegała w składzie:

dziewczyny chłopacy
Białczyk Małgorzata 2a Duszyński Jakub 3c
Bielińska Maja 1c Kapela Wojciech 2i
Gorczyńska Michalina 2b Kwapiszewski Kacper 1b
Graczyk Alicja 2i Lewandowski Jakub 1b
Klimacka Eliza 3a Pawlak Jakub 1b
Michalska Katarzyna 2a Lipiński Mikołaj 2fg
Pakuła Maja 2b Mikołajczak Wojciech 3c
Pilarska Monika 1c Nowaczyk Daniel 3c
Rachela Martyna 1b Podborny Patryk 3c
Szkudlarek Jagoda 2b Sikorski Maksymilian 1g
Szymańska Natalia 3a Świerczyński Bartosz 3e
Walkowska Monika 1g Wojciechowski Mikołaj 2c
Ziętek Weronika 2fg  

Paweł Gorczyński


 

BIEG LECHITÓW

Dnia 18.09.2016 roku w Gnieźnie odbył się XXXIX Bieg Lechitów, podczas którego nie zabrakło biegów młodzieżowych. Czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły pod okiem pana profesora Pawła Gorczyńskiego wywalczyła w biegu dziewcząt 1997-2000 pierwsze miejsce – Michalina Gorczyńska kl. 2b z czasem 00,03,01, w biegu chłopców pierwsze miejsce Kwapiszewski Kacper kl. 1b z czasem 00,02,19, drugie miejsce Lewandowski Jakub kl. 1b z czasem 00,02,20, a tuż za podium na czwartej pozycji uplasował się Wojciech Mikołajczak 3c z czasem 00,02,28.
treść została wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/strona,.html