eTwinning 

Co to jest eTwinning?

Platforma eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły z całej Europy (i nie tylko) współpracująca  za pomocą mediów elektronicznych.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Program zgromadził już ponad 700 tysięcy nauczycieli ze 206 tysięcy szkół, którzy łącznie zrealizowali już 90 tysięcy różnorodnych projektów.

Od września 2014 roku, istnieje również możliwość realizacji projektów wyłącznie z udziałem partnerów z tego samego kraju.

eTwinning krajowy, bez barier językowych, pozwala nabrać wprawy i doświadczenia w realizacji projektów, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej.

 


 

Rok szkolny 2021/2022

 

Ruszamy ponownie z projektem eTwinning!  


W tym roku szkolnym w projekcie biorą udział uczniowie klas 3BD oraz klasy 3C, którzy będą poznawać lepiej nowych uczniów z zaprzyjaźnionej już szkoły średniej Liceo Linguistico - Collegio Bianconi di Monza, ze słonecznej Italii.
Właśnie otrzymaliśmy nasze pierwsze listy, w których nasi Nuevos Amigos Italianos opowiadają szczegółowo o sobie, swoim życiu w miasteczku Monza, swoim życiu szkolnym i dzielą się wspomnieniami z wakacji letnich.
W projekcie będziemy mieli okazję, nie tylko pisać do siebie dłuuuugie listy, ale również spotykać się na wideokonferencjach w ramach których opowiemy o swoim najważniejszych zwyczajach, świętach, postaciach historycznych i poznamy nasze miasta oraz region, w którym mieszkamy i uczymy się na co dzień.


¡Os invitamos a seguirnos cómo nos comunicamos sin barreras!
 

 

 

 


 

Rok szkolny 2020/2021

 

W tym roku szkolnym klasy 2 zaangażowały się w międzynarodowy projekt za pośrednictwem platformy eTwinning, która umożliwia nam wykorzystanie Internetu i współdziałanie ponad granicami.

Współpracujemy z dwoma szkołami średnimi: Lycee Mamoudzou Nord, Kaweni, Francja. Nasi Amigos z Majotty chodzą do szkoła w Mamoudzou (stolica Majotty – wyspy z archipelagu Komorów) oraz z Liceo Linguistico - Collegio Bianconi di Monza, – nasi Amigos Italianos chodzą do szkoły w mieście Monza, które znajduje się w regionie Lombardia, 12 km od Medionanu (Włochy).

Projekt opiera się na cyklicznej wymianie korespondencji w języku hiszpańskim oraz poznawaniu zwyczajów i tradycji poszczególnych kultur, oczywiście wszystko w języku hiszpańskim, jako że zarówno nasi uczniowie, jak i ich eTwinningowi partnerzy uczą się tego języka na co dzień.

 

  

Piszecie jeszcze czasami listy? Pewnie częściej już maile, wiadomości sms czy posty na mediach społecznościowych, prawda?

My w tym roku postanowiliśmy jednak rozpocząć projekty korespondencyjne z naszymi rówieśnikami z wyspy Majotty (Francja) i miasta Monza (Włochy). Piszemy prawdziwe, tradycyjne listy, dzięki którym poznajemy lepiej siebie nawzajem oraz kulturę naszych krajów. Pozwala nam to utrwalić słownictwo i struktury gramatyczne, które poznajemy na lekcjach hiszpańskiego.

 treść została wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/strona,.html