2023/2024

Kolejny sukces naszych koszykarek!

Na boiskach Liceum nr 1 w Jarocinie odbyły się  Finały Rejonu Poznań Teren Wschód w koszykówce 3x3 dziewcząt szkół ponadpodstawowych, rozgrywany w ramach XXV Licealiady.

Koszykówka 3x3 to stosunkowo młoda dyscyplina - to odmiana koszykówki wywodząca się z amerykańskiej koszykówki ulicznej. Kilka lat temu opracowano przepisy, zmieniono nazwę (wcześniej streetball) i koszykówka 3x3 stała się bardzo popularna w Polsce i na świecie, a na ostatnich igrzyskach olimpijskich zadebiutowała jako oficjalna dyscyplina. Gra się na jeden kosz, obowiązują nieco uproszczone przepisy, mecz trwa 10 minut lub kończy się gdy jedna z drużyn uzyska 21 punktów.
Nasze uczennice - zawodniczki wygrały zdecydowanie wszystkie 4 mecze (jak na ubiegłoroczne Mistrzynie Wielkopolski przystało) kolejno pokonując: ZSP nr 2 Jarocin 21:2, ZSP nr 1 Jarocin 21:2, II LO Gniezno 18:4, LO nr 1 Jarocin 21:5 i kolejny raz awansowały do finałowego turnieju Mistrzostw Wielkopolski .  Finał odbędzie się 21 maja 2024 r. w Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Karina Daniuk (kpt.), Natalia Kacprowska, Julia Kosmecka, Michalina Kowalska i Julia Kozyra, a opiekowali się Marek Szczepanowski i Szymon Bereźnicki.

Medale zdobyte tanecznym krokiem

Utalentowane tancerki naszej szkoły, których występy mamy okazję oglądać w trakcie imprez szkolnych, akcji charytatywnych tym razem zostały doceniane podczas Mistrzostw Powiatu w aerobiku oraz innych formach tanecznych.

Jury oceniało zawodniczki w czterech kategoriach tanecznych: solo, duet, zespoły do dziesięciu osób oraz aerobik grupowy.

Dziewczęta zostały nagrodzone dwoma srebrnymi medalami. Jeden z nich zdobyła w kategorii solówek Antonina Hartwich z klasy 2 D, drugie srebro wywalczył zespół w składzie: Maja Linetty 1B, Natalia Russek 1C, Amelia Palm 3D, Alina Liczbińska 3D, Zuzanna Zioła 3D, Antonina Hartwich 2D.

Dodatkowo w kategorii osobowość duetu nagrodzona została Nikola Wiśniewska z klasy 2B, która zatańczyła w parze z Hanną Rojewską z klasy 2E.

Serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych

W środę w godzinach przedpołudniowych na terenie Państwowego Stada Ogierów w Gnieźnie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w indywidualnych biegach przełajowych, uczniów szkół ponadpodstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

3m. Michał Dąbrowski    ZST Gniezno

Oprócz rywalizacji indywidualnej  prowadzona była także klasyfikacja zespołowa. O sukcesie szkoły stanowiły wynik uzyskane przez czterech najlepszych zawodników. W tej rywalizacji uzyskano następujące wynik:

3m  II LO Gniezno       729pkt.

Medaliści oraz najlepszy zespół w obu kategoriach będą reprezentowali powiat gnieźnieński w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się w dniu 19.04 20024 w Żerkowie.
Pozostali uczniowie naszej szkoły, biorący udział w zawodach.

Kolejny sukces koszykarek

Reprezentantki naszej szkoły w koszykówce nadal niepokonane w rozgrywkach XXV Licealiady.

10 kwietnia w hali Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się półfinały Mistrzostw Wielkopolski.
W pierwszym meczu dziewczęta pokonały reprezentację XVI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu 44-27. Następnie zwyciężyły z lll Liceum Ogólnokształcącym z Ostrowa Wielkopolskiego 41-29. Na koniec z wynikiem 48-14 pokonały Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu.
Zajmując pierwsze miejsce awansowały wraz z LO z Poznania do finału wojewódzkiego, który odbędzie się pod koniec kwietnia, w którym udział wezmą również dwie drużyny z półfinału rozegranego w Pile.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Szkołę reprezentuj:

Opiekunowie

Sukces koszykarek

13 marca 2024 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcacego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie odbył się finał zawodów rejonowych w koszykówce dziewcząt. Prawo startu w tych zawodach miały reprezentacje szkół - mistrzów powiatu średzkiego, jarocińskiego, śremskiego, wrzesińskiego oraz gnieźnieńskiego. Powiat gnieźnieński był reprezentowany przez naszą szkołę.

Dziewczęta spisały się rewelacyjnie i bez problemów wywalczyły awans do półfinału mistrzostw województwa wielkopolskiego, uzyskując następujące wyniki:
I LO Gniezno - Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie 82:8,
I LO Gniezno - I LO Jarocin 76:14

Skład reprezentacji: Karina Daniuk (kpt), Julia Kosmecka, Julia Kozyra, Natalia Kacprowska, Michalina Kowalska, Maria Manuszak, Wiktoria Nowicka, Roksana Salczyńska, Gabriela Święszkowska. Opiekunowie: Marek Szczepanowski, Paweł Gorczyński
Półfinał wojewódzki odbędzie się 10 kwietnia 2024 r. w Nowym Tomyślu

Siatkarskie podium

Dnia 6 lutego w hali sportowej przy ul. Sobieskiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt, w których wzięło udział aż 8 szkół.

Dziewczęta w fazie grupowej wygrały wszystkie mecze pokonując III LO, Zespół Szkół Przemysłowo - Usługowych oraz II LO.
W półfinale nasza reprezentacja zmierzyła się z Zespołem Szkół Ekonomicznych pokonując rywalki 2-0. W finale nasze dziewczęta zagrały mecz z Zespołem Szkół w Trzemesznie ulegając 0-2.

Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na II miejscu zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Powiatu!

Gratulujemy!

Uczennice naszej szkoły - Julia Kosmecka została królową, a Karina Daniuk wicekrólową strzelczyń w zakończonych rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Koszykówki U19 Kobiet.

Obie trenują w TS Basket Gniezno, a swoje wysokie umiejętności wykorzystują godnie reprezentując naszą szkołę (w ub. roku szkolnym zdobyły złoty medal w wielkopolskiej licealiadzie i 5 miejsce w Mistrzostwach Polski). W marcu naszą szkołę czeka trudne zadanie obrony tytułu, ale z takimi strzelczyniami powinno być dobrze. Gratulujemy.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Dnia 9 listopada zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Reprezentantki naszej szkoły po zaciętej walce zajęły 3 miejsce

I LO reprezentowały: Adrianna Buczak, Amelia Palm, Joanna Grzeszczak, Marcelina Kurczych, Marta Szyszkowicz, Martyna Redzik, Michalina Kowalska, Nina Walaszczyk, Zuzanna Kordys, Zuzanna Powałowska

Sukcesy sztafet pływackich

18 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu drużynowym. Nasi uczniowie świetnie się na nich spisali.

W wyścigu sztafetowym dziewczyny zajęły drugie miejsce. Chłopcy okazali się nie do pobicia zdobywając tym samym złote medale. Tego dnia oprócz sztafet odbyły się również wyścigi indywidualne, w których nasi Chrobrzacy poradzili sobie znakomicie.