2015/2016MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W AEROBIKU GRUPOWYM

Dnia 18.04.2016 roku reprezentacja naszej szkoły w Aerobiku Grupowym w składzie Anastazja Chrzan 2b, Kaja Magoń 2b, Paula Kuczyńska 2b, Julia Krupa 2b, Aleksandra Tomaszewska 2c, Natalia Szymańska 2a i Wiktoria Trzosek 2b wystąpiła w Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobiku Grupowym i w pięknym stylu jako grupa debiutująca wywalczyła 18 miejsce.
MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU

W dniach 10 – 11.02.2016 roku w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie rozegrano VII Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeja chłopców i dziewcząt.
W pierwszym dniu rozgrywek reprezentacja męska w składzie: Wojciech Mikołajczak 2c, Nikodem Dębny 3c, Mikołaj Dębicki 3i, Jakub Mazurkiewicz 1c, Wojciech Franek 1c, Patryk Podborny 1c, Dorian Kwacz 1c oraz Mikołaj Libner 2g po ciężkich zmaganiach zajęli trzecie miejsce w grupie i nie awansowali do rozgrywek finałowych.
W czwartek reprezentacja dziewcząt w składzie: Karolina Chojnacka 2f, Martyna Dziemidowicz 2f, Aleksandra Mikołajczak 1a, Natalia Szymańska 2a, Paula Kuczyńska 2b, Marta Pioterek 2b, Wiktoria Staniszewska 2b, Monika Kazimierska 1c, Zofia Rosińska 1e oraz Anastazja Chrzan 2b zdobyły brązowy medal.
 

MITING LEKKOATLETYCZNY W TORUNIU

Przełom stycznia i lutego to tradycyjnie w kalendarzu startowym, dla zawodników uprawiających lekką atletykę termin rozgrywania zawodów halowych. Zawody te są sprawdzianem umiejętności nabytych w czasie długiego okresu przygotowawczego. Od dwóch lat dzięki nowoczesnej hali sportowej w Toruniu mamy możliwość rywalizacji w okresie zimowym. Tym razem uczennice naszej szkoły Ola Piasecka, Patrycja Bruch i Michalina Gorczyńska zaprezentowały swoje umiejętności w biegach na dystansie 200m - Ola i 1000m - Patrycja i Michalina. Poprawione rekordy życiowe napawają optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Województwa w biegach przełajowych i sezonem letnim.
Gratulujemy!

Paweł Gorczyński 

MISTRZOWSTWA POWIATU W SZACHACH

Początek lutego to czas gdy do rywalizacji sportowej w ramach Mistrzostw Powiatu przystępują szachiści. Uczniowie naszej szkoły reprezentowania przez Paulię Bartoszak, Jakuba Pogodzińskiego Artura Gołańczyka z klasy 3c oraz Kamila Żurawskiego z klasy 2g i tym razem nie zawiedli. Po zaciętej i stojącym na wysokim poziomie rywalizacji zajęli II miejsce, ulegając niewielką ilościom punktów reprezentantom II LO. Wysoka lokata sprawiła że uzyskaliśmy prawo udziału w Mistrzostwach Województwa, które na początku marca rozegrane zostaną w Zbąszyniu.
Gratulujemy!
 

MISTRZOWSTWA WIELKOPOLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W dniach 17 – 18 grudzień 2015 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Monika Dolata 3i, Katarzyna Łachajczyk 3e, Klaudia Kozłowska 3e, Ewa Zimna 3g, Lidia Kobyłecka 3d, Marta Wojtkowiak 3d, Kamila Stankiewicz 3d, Marcelina Dłutkowska 3b, Karolina Chojnacka 2f, Martyna Dziemidowicz 2f, Wiktoria Staniszewska 2b wzięła udział w finale licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Podczas pierwszego dnia zmagań dziewczęta dzielnie walczyły i po wygraniu wszystkich spotkań z pierwszego miejsca weszły do półfinału. Mecz o wejście do finału rozegrały z reprezentacja Leszna i po zaciętej walce i zwycięstwie 22:17 mogły trochę odetchnąć i zbierać siły przed kolejnym spotkaniem. Walkę o złoto stoczyły z reprezentacja IV Liceum Ogólnokształcącego z Poznania i w tym spotkaniu dziewczęta także pokazały klasę pokonując rywalki 24:19. Najlepszą bramkarką turnieju została wybrana Kamila Stankiewicz, zaś tytuł „Króla strzelców” otrzymała Karolina Chojnacka.

Serdecznie gratulujemy i zabieramy się za przygotowania do Mistrzostw Polski.

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

Dnia 21.10.2015 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Nasza reprezentacja w składzie Joanna Szewczyk 3b, Aleksandra Kaczmarek 1a i Joanna Zdanowska 1a po zaciętej walce wywalczyła 3 miejsce. 

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu Drużynowym

Dnia 16.10.2015 wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie organizowaliśmy Mistrzostwa Powiatu w pływaniu Drużynowym. Na linii startu pojawiły się cztery zespoły:-: II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie i I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie. W skład każdego zespołu wchodziło 10 osób, piątka dziewcząt i pięciu chłopców. I Liceum było godnie reprezentowane przez następujących uczniów: Natalia Frydrychowicz 2b, Anastazja Chrzan 2b, Natalia Szymańska 2a, Zuzanna Jung 3i, Sylwia Stypa 1i, Bartosz Dyc 3e, Piotr Skupiński 3b, Wojciech Mikołajczak 2c, Aleksander Nijak 2c i Daniel Załęski 2a. Wszystkie reprezentacje pokazały bardzo dobry poziom pływacki i po zaciętej walce II Liceum uzyskało najlepszy czas i pierwsze miejsce, I Liceum z czasem 5:57:28 wywalczyło drugie miejsce, na kolejnej pozycji uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące a czwarte miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Dwa pierwsze zespoły awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się na Termach Maltańskich w Poznaniu.
 

LICEALIADA

Dnia 30.09.2015 roku reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie wzięła udział Mistrzostwach Rejonu Poznań Wschód w lekkoatletyce, które odbyły się na stadionie Olimpii w Poznaniu. Wśród licznych startujących znaczące sukcesy odniosła trójka naszych uczniów, który w fenomenalny sposób pokonali rywali i uzyskując bardzo dobre wyniki awansowali do finałów wojewódzkich, które odbędą się 7 października. Aleksandra Piasecka na dystansie 200m uzyskała wynik 0,28,33 i z pierwszej pozycji awansowała do dalszej rywalizacji, Patrycja Bruch z czasem 2,32,52 jako druga wbiegła na linie mety w rywalizacji na 800m kobiet, zaś Jakub Duszyński z czasem 4,40,15 wywalczył trzecie miejsce i awans do dalszej walki w biegu na 1500m. Pozostali uczniowie którzy walczyli niczym lwy poprawili wyniki życiowe jednak nie zdołali awansować do dalszych lekkoatletycznych zmagań.
Skład reprezentacji szkoły :
• Piasecka Aleksandra 3b - 200m, sztafeta szwedzka 400m
• Nowaczyk Zofia 3i- 200m
• Smarzyńska Joanna 3a - 400m, sztafeta szwedzka 300m
• Krawczyk Karolina 2g - 400m, sztafeta szwedzka 100m
• Cierzniak Sylwai 3a – skok w dal, sztafeta szwedzka 200m
• Bruch Patrycja 3b – 800m
• Zeidler Adrianna 3a – 800m
• Bartoszak Paulina 3c – 1500m
• Gorczyńska Zuzanna – 3d – 1500m
• Śmiegocki Robert – 3g – 100m, pchnięcie kula, sztafeta 4x100
• Łisiecki Mateusz 2g – 100m, sztafeta szwedzka 200m
• Śliwiński Eryk – 2c - 200m , sztafeta 4x100
• Dyc Bartosz – 3e – 200m, sztafeta szwedzka 100m
• Mikołajewski Nikolas – 3a – 400m , sztafeta 4x100
• Nijak Aleksander - 2c – 800m
• Duszyński Jakub – 2c – 1500m
• Nędzyk Jakub – 3g – 3000m
• Skupiński Piotr – 2b – 200m, sztafeta szwedzka 400m
• Gawrecki Bartosz – 3e – pchnięcie kulą, sztafeta szwedzka 300m
• Załęski Daniel – 2a – sztafeta 4x100
treść została wydrukowana ze strony
http://www.1lo.gniezno.pl/strona,.html