Jan Skraburski - osiągnął najwyższe wyniki podczas egzaminu maturalnego i tym samym znalazł się wśród 48 najlepszych maturzystów w kraju.
Konkursy polonistyczne
NAZWA | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA | ETAP | MIEJSCE |
II Konkurs Poetycki „Niektórzy lubią poezję”, |
Sandra Cieślewicz kl. 2e |
powiatowy |
I miejsce II miejsce II miejsce wyróżnienie |
Konkurs na Exlibris Biblioteki Szkolnej |
Julia Muszyńska kl.1fg Weronika Tomaszewska kl.1b Roksana Beczek kl.2e Izabela Wolek kl.2e |
szkolny |
I miejsce II miejsce wyróżnienie wyróżnienie |
Konkurs pt. „Karnawał wyobraźni” na napisanie recenzji książki zekranizowanej, |
Monika Malerowicz kl. 3b Dominika Janowska kl. 3b Maria Sikora kl.2i Julia Wenzel kl.2i Joanna Szewczyk kl.3b. |
ogólnopolski |
I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienie wyróżnienie |
Wojewódzki Konkurs Literacki „Baśnio Branie” 2015 |
Julia Muszyńska kl.1fg |
wojewódzki |
I miejsce – Grand Prix za utwór pt. „Ona już tu była”. |
VII Wielkopolski Konkurs Recytatorski „Poznańskie dziewiątki”, pod hasłem przewodnim „Miłość niejedno ma imię” |
Nikolas Mikołajewski kl.3a
Mikołaj Wojciechowski Patryk Czerniawski kl. 1i |
wojewódzki |
wyróżnienie udział
|
II Ogólnopolski Konkurs „W kręgu poezji prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego IPN „O tym nie można zapomnieć |
Nikolas Mikołajewski |
ogólnopolski |
III miejsce |
Konkurs ,,Wielkie rocznice - Henryk Sienkiewicz” |
Sandra Cieślewicz kl.2e Daria Kotecka kl.2e Agata Zaprzałka kl.2e Marcin Fritz kl.1c Dorian Kwacz kl.1c Mikołaj Strzelecki kl.1c |
powiatowy |
II miejsce – drużynowo
udział udział udział |
Konkurs Językowy |
Mikołaj Krzysiek kl.2i Anna Wojciechowska kl. 1i Małgorzata Szydlarska kl.2fg Adam Staszewski kl.1i |
powiatowy |
II miejsce III miejsce udział udział |
61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski |
Nikolas Mikołajewski kl.3a |
powiatowy |
awans |
Konkurs na debiut literacki w kategorii opowiadanie pt. „Mój najciekawszy dzień w życiu”, Złote Pióro Tygodnia Twórczości Uczniowskiej |
Aleksandra Kondela kl.1e Julia Muszyńska kl.1i |
powiatowy |
I miejsce III miejsce wyróżnienie |
Lednicka Wiosna Poetycka, Turniej Poetycki o „Koronę Wierzbową” |
Monika Kaźmierska kl. 1c |
powiatowy |
III miejsce |
Konkursy artystyczne
NAZWA | IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP |
MIEJSCE |
IX Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich |
Eryk Stelmaszyk kl. 3e |
ogólnopolski |
I miejsce |
VII Festiwal Piosenki Miłosnej pt "Każdemu wolno kochać..." |
Karolina Artymowicz |
okręgowy |
I miejsce –
|
Konkursy językowe
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO |
ETAP |
MIEJSCE |
Ogólnopolska Olimpiada Języka Hiszpańskiego |
Klaudia Malan kl.3e
|
szkolny |
I miejsce
II miejsce |
Szkolny Konkurs Czytelniczy z Języka Hiszpańskiego |
Martyna Krystman kl. 3i Klaudia Malan kl. 3e Agata Superczyńska kl. 3c Agata Domeradzka kl. 2a Maciej Stefański kl. 1i Olga Krajniak kl. 2a |
szkolny |
I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienie wyróżnienie wyróżnienie |
40. Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego |
Jan Skraburski kl. 3i Antonina Czaplińska kl. 3i Katarzyna Plucińska kl. 3b |
szkolny |
I miejsce II miejsce III miejsce |
XXXIX Olimpiada Języka Francuskiego |
Zofia Nowaczyk kl. 3i
Agata Domeradzka kl. 2a Klaudia Jóźwiak kl. 3a Jakub Pogodziński kl. 3c Joanna Wąsala kl. 3a |
szkolny |
I miejsce udział udział udział udział udział
|
Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego |
Siergiej Doroszenko kl. 2b
Izabela Ratajska kl. 3c |
szkolny |
I miejsce – awans do etapu wojewódzkiego
II miejsce |
Całoroczny Szkolny Konkurs Kulturowy |
Michał Jankowski kl.2c Julia Orzołek kl.1a Inga Włodarczyk kl.1i Weronika Kędzierska kl.1a Katarzyna Michalska kl.1a |
szkolny |
I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienie wyróżnienie |
Konkurs Wiedzy o Życiu |
Patrycja Sobolewska kl.2a Karolina Jędrzejewska kl.3b Kamil Dąbek kl.3b Agata Domeradzka kl.2a Maksymilian Deskowski kl.3a |
szkolny |
I miejsce II miejsce III miejsce wyróżnienie wyróżnienie |
Ogólnopolska Olimpiada Języka Hiszpańskiego |
Klaudia Malan kl.3e |
okręgowy |
awans |
34 Festiwal Piosenki Francuskiej |
Zofia Nowaczyk kl. 3i Szymon Rutkiewicz kl. 3e |
powiatowy |
II miejsce drużynowo |
Konkurs Write On |
Sara Budzyńska kl. 2a Paulina Halik kl. 2a |
szkolny |
udział w etapie ogólnopolskim |
English for Information and Communications Technology |
Michał Łacina kl.1c Michał Tomaszewski kl. 2f Anna Łagoda kl.2i Małgorzata Szydlarska kl.2i Michał Pazdan kl. 2i, Wojciech Chmielewski kl.2c Antoni Juszczak kl. 2c Mikołaj Strzelecki kl.1c Dorian Kwacz kl. 1c Aleksandra Tomaszewska kl.2c |
powiatowy |
II miejsce udział udział udział udział udział udział udział udział udział |
Konkurs fotograficzny |
Sandra Dziurla kl. 2b Adrianna Rakowska kl. 2b Wiktoria Kowalczyk kl.2b Lidia Malczewska kl. 3e |
ogólnopolski |
udział udział udział udział |
Konkursy historyczne, z wiedzy o społeczeństwie i z wiedzy o kulturze
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP |
MIEJSCE |
XLII Olimpiada Historyczna |
Jan Skraburski kl. 3i |
okręgowy |
awans do etapu pisemnego awans do etapu pisemnego |
Konkurs Historyczny |
Dominika Witucka kl. 2i
Katarzyna Bakalarz kl. 2i |
wojewódzki |
IV miejsce
VII miejsce |
Konkurs Historyczny |
Jan Skraburski kl. 3i Dominika Witucka kl. 2i Kajetan Deskowski kl.1i |
szkolny |
I miejsce II miejsce III miejsce |
Ogólnopolski Konkurs |
Marcin Biniecki kl. 1c |
wojewódzki |
II miejsce |
IV Wielkopolski Konkurs Historyczny |
Pola Machińska kl. 1c Jakub Meixner kl. 1c Paulina Polanowska kl.1i Kajetan Deskowski kl.1c |
wojewódzki |
udział udział
udział |
Konkurs Wiedzy |
Martyna Krystman kl. 3i Weronika Nitka kl. 3b Joanna Szewczyk kl. 3b Paulina Polanowska kl.1i Kajetan Deskowski kl.1i |
szkolny |
I miejsce I miejsce II miejsce III miejsce
|
IV Edycja Konkursu Wiedzy o Prawie |
Adrianna Adamska kl.2i Natalia Mikitow kl. 2i Honorata Witkowska kl.2i |
regionalny (finał konkursu) |
udział
udział |
Powiatowy Konkurs Historyczny- |
Paulina Polanowska kl. 1i Kajetan Deskowski kl.1i Wojciech Kapela kl.1i |
powiatowy |
II miejsce drużynowo |
Gnieźnieńskie Igrzyska Akademickie |
Jan Skraburski kl. 3i Martyna Krystman kl. 3i Zuzanna Jung kl. 3i |
ogólnopolski |
II miejsce wyróżnienie udział |
XXII Powiatowy Konkurs |
Aleksander Nijak kl. 2c Wojciech Mikołajczak kl. 2c Natalia Frydrychowicz kl. 2b |
powiatowy |
III miejsce drużynowo |
Powiatowe Zawody Strzeleckie |
Aleksander Nijak kl. 2c Natalia Szymańska kl. 2a Wojciech Mikołajczak kl.2c Aleksandra Tomaszewska kl.2c Filip Nyka kl. 2c Dawid Gawałek kl.2c |
powiatowy |
V miejsce drużynowo |
Konkurs Plastyczny p.t. „Nietypowe jajo wielkanocne” |
Julia Beńke kl. 1a Julia Muniak kl. 1a |
powiatowy |
III miejsce |
Konkurs Fotograficzny pt. „PERSPEKTYWA” |
Julia Sałata kl. 1e Wiktoria Gibas kl. 1c Karolina Kosmala kl. 1i |
ogólnopolski |
udział udział udział |
Mistrzostwa Gniezna |
Wojciech Mikołajczak Natalia Frydrychowicz – kl. 2b
Natalia Szymańska kl.2a
Wojciech Mikołajczak
Natalia Frydrychowicz Natalia Szymańska kl.2a |
powiatowy |
I miejsce
II miejsce
|
Konkursy biologiczne i ekologiczne
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP | MIEJSCE |
Konkurs fotograficzny |
Anita Pieczyńska kl. 2a Kamil Dąbek kl. 3b Aleksandra Kaczmarek kl. 1a Filip Paszkowiak kl. 1a |
powiatowy |
II miejsce wyróżnienie wyróżnienie wyróżnienie |
Konkurs na prezentację |
Jagoda Szkudlarek kl. 1b Agata Andrzejewska kl. 1b |
powiatowy |
III miejsce wyróżnienie |
XII Powiatowy Konkurs |
Martyna Ortarzewska kl. 3b Wojciech Szeszycki kl. 2b Weronika Nitka kl. 3b |
powiatowy |
II miejsce III miejsce VII miejsce |
Konkurs plastyczny |
Zofia Grześkowiak kl. 2b
Anita Pieczyńska kl. 2a Anita Pieczyńska kl. 2a. |
wojewódzki |
I miejsce
II miejsce
I miejsce drużynowo |
Konkurs fotograficzny "Rodzina - Natura - Ekologia" |
Anita Pieczyńska kl. 2a Adrianna Rakowska kl.2b Filip Paszkowiak kl. 1a |
powiatowy |
I miejsce I miejsce
|
XV Powiatowy Konkurs Ekologiczny |
Weronika Nitka kl.3b Monika Malerowicz kl.3b Nikolas Mikołajewski kl. 3a |
powiatowy |
I miejsce II miejsce
|
IV Ogólnopolski Turniej Szkół EKO |
Nikolas Mikołajewski kl.3a |
ogólnopolski |
IV miejsce |
Konkursy chemiczne
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP | MIEJSCE |
V Maraton Chemiczny zorganizowany |
Katarzyna Plucińska kl.3b Jakub Dorobiała kl. 3a |
powiatowy |
III miejsce V miejsce |
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny (UMK Toruń) |
Katarzyna Plucińska kl.3b Martyna Ortarzewska kl. 3b |
wojewódzki |
II miejsce III miejsce |
Ogólnopolski Konkurs |
Kacper Stelmaszyk kl. 2b Marek Wareńczak kl.1b |
ogólnopolski |
„Złoty Dyplom” wyróżnienie |
Konkursy matematyczne, fizyczne i informatyczne
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP | MIEJSCE |
Ogólnopolska Akademia Programowania –
Konkurs online organizowany |
Piotr Król kl. 2c Jan Kubasik kl.2c Michał Jankowski kl. 2c Wojtek Chmielewski kl. 2c |
okręgowy |
I miejsce drużynowo |
Druga edycja Ogólnopolskiej |
Jan Kubasik kl. 2c Filip Nyka kl.2c Szymon Filipiak kl.2c Tomasz Pućka kl.3c |
ogólnopolski |
60 miejsce 95 miejsce 98 miejsce 105 miejsce |
Ogólnopolski Konkurs |
Jakub Pogodziński kl. 3c Adrian Skwarek kl. 3c Kamil Młodzikowski kl.3c
Jan Kubasik kl. 2c Szymon Filipiak kl.2c Piotr Król kl.2c
Wojciech Franek kl.1c Michał Łacina kl.1c Jędrzej Posłuszny kl.1c |
szkolny |
I miejsce II miejsce V miejsce – w kl. klas trzecich
III miejsce VI miejsce VIII miejsce – w kl. klas drugich
IV miejsce IX miejsce
XVI miejsce |
Powiatowy Konkurs |
Maria Maciejewska kl. 3c Agata Superczyńska kl.3c |
powiatowy |
II miejsce
|
Mistrzostwa Powiatu |
Anna Łagoda kl.2i Daria Wojtkowiak kl.2b |
powiatowy |
II miejsce III miejsce |
XIV Regionalny |
Wojciech Franek kl. 1c |
regionalny |
III miejsce |
Międzynarodowy Konkurs |
Dorian Kwacz z kl. 1c
Jan Kubasik kl. 2c |
ogólnopolski |
18 miejsce
75 miejsce |
Finał eliminacji powiatowych |
Wojciech Franek kl.1c
Szymon Filipiak kl. 2c Filip Nyka kl.2c
Damian Wędzikowski kl. 2g Wojciech Korzybski kl.2g Piotr Król kl. 2c
|
powiatowy |
I miejsce I miejsce
II miejsce awans do etapu wojewódzkiego
|
Finał eliminacji wojewódzkich |
Wojciech Franek kl. 1c
Piotr Król kl. 2c Damian Wędzikowski kl. 2g |
wojewódzki |
33 miejsce
14 miejsce
15 miejsce – |
Międzynarodowy Konkurs |
Filip Maryńczak kl. 1fg, Filip Nyka kl. 2c Nikodem Leda kl. 2g
Weronika Tomaszewska Karol Idaszak kl. 1fg
Jakub Redzik kl. 2g Kamil Młodzikowski kl.3c |
międzynarodowy |
wyróżnienie wyróżnienie wyróżnienie
najwyższe wyniki |
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA |
Filip Nyka kl.2c Kamil Młodzikowski kl.3c Szymon Filipiak kl. 2c |
szkolny |
I miejsce
II miejsce III miejsce |
Ogólnopolski Konkurs |
Szymon Filipiak kl. 2c
Kamil Młodzikowski kl.3c |
szkolny |
I miejsce
I miejsce – |
Konkursy z podstaw przedsiębiorczości
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP | MIEJSCE |
XXVII Olimpiada Wiedzy |
Nikolas Mikołajewski kl. 3a
Szymon Nowaczyk kl. 2g Kamil Żurawski kl. 2g. |
szkolny |
I miejsce II miejsce III miejsce |
XV Powiatowy Konkurs |
Nikolas Mikołajewski kl.3a Anna Wojciechowska kl.1i Dariusz Sochacki kl.1fg
Nikolas Mikołajewski kl.3a Anna Wojciechowska kl.1i |
powiatowy |
I miejsce
II miejsce |
XI Olimpiada Przedsiębiorczości |
Honorata Witkowska kl.2i Nikolas Mikołajewski kl.3a |
okręgowy |
udział |
Konkursy geograficzne
NAZWA |
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA |
ETAP | MIEJSCE |
IX Konkursu o Pojezierzu |
Wojciech Franek kl.1c Anita Pieczyńska kl.2a Małgorzata Białczyk kl.1fg |
powiatowy |
IV miejsce |
Konkurs |
Nikolas Mikołajewski kl.3a |
ogólnopolski |
wyróżnienie |
Konkurs |
Nikolas Mikołajewski kl.3a Magdalena Trzosek kl.2f Martyna Dziemidowicz kl.2f |
powiatowy |
udział |
Konkurs |
Maria Maciejewska kl. 3c |
szkolny |
I miejsce |
Omnibus Geograficzny |
Jakub Fiedorowicz kl. 3c |
szkolny |
I miejsce |
Ogólnopolski Młodzieżowy |
Aleksander Nijak kl.2c Dariusz Sochacki kl. 1fg Wojciech Franek kl.1c |
wojewódzki |
II miejsce |
Osiągnięcia sportowe uczniów I LO 2015/2016
Lekkoatletyka
Mistrzostwa Powiatu w Przełajowych Biegach Sztafetowych
Dziewczęta – II miejsce Adrianna Zaidler 3a Joanna Smarzyńska 3a Alicja Tymczewska 3a Patrycja Bruch 3b Aleksandra Piasecka 3b Katarzyna Bakalarz 2i Paulina Bartoszak 3c Martyna Staśkiewicz 3c Weronika Wareńczak 2a Natalia Frydrychowicz 2b |
Chłopcy – III miejsce Jakub Duszyński 2c Aleksander Nijak 2c Bartosz Świerczyński 2f Andrzej Adamski 3g Daniel Załęski 2a Piotr Skupiński 3b Bartosz Dyc 3e Eryk Stelamszyk 3e Wojciech Mikołajczak 2c Huber Czyżak 2a |
Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Kategoria dziewcząt Michalina Gorczyńska 1b – 1 miejsce Alicja Graczyk 1i – 3 miejsce Małgorzata Białczyk 1fg – 4 miejsce Kinga Mróz 1i – 7 miejsce Pola Machińska 1c – 8 miejsce |
Kategoria dziewcząt Michalina Gorczyńska 1b – 1 miejsce Alicja Graczyk 1i – 3 miejsce Małgorzata Białczyk 1fg – 4 miejsce Kinga Mróz 1i – 7 miejsce Pola Machińska 1c – 8 miejsce |
Kategoria dziewcząt Patrycja Bruch 3b – 2miejsce |
Kategoria chłopców Jakub Duszyński 2c – 4 miejsce
Bartosz Świerczyński 2f – |
Piłka Siatkowa
Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w kategorii chłopców – 3miejsce
Turniej o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w kategorii chłopców - 3miejsce
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt – 2miejsce
Turniej Szkół Zaprzyjaźnionych w kategorii dziewcząt – 2miejsce
Turniej o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w kategorii dziewcząt – 3miejsce
Michał Zobel 2c Maciej Kuciński 2c Eryk Śliwiński 2c Daniel Nowaczyk 2c Jakub Drzewiecki 2c Alan Wysocki 2c Piotr Król 2c Daniel Załęski 2a Bartosz Świerczyński 2f Mateusz Mróz 2g Bartosz Smoła 1b Hubert Czyżak 2a |
Klaudia Łyskawińska 2c Joanna Smarzyńska 3a Monika Sosna 3a Alicja Tymczewska 3a Anastazja Chrzan 2b Patrycja Sobolewska 2a Weronika Wareńczak 2a Marcelina Basińska 1e Kinga Mróz 1i Julia Sałata 1e |
Plażowa Piłka Siatkowa
Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców – 3miejsce
Michał Zobel 2c
Maciej Kuciński 2c
Piłka Ręczna
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 1miejsce
Mistrzostwa Rejonu Poznań Wschód w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 1miejsce
Mistrzostwa Wielkopolski w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 1miejsce
Karolina Chojnacka 2f
Martyna Dziemidowicz 2f
Monika Dolata 3i
Marta Wojtkowiak 3d
Lidia Kobyłecka 3d
Kamila Stankiewicz 3d
Marcelina Dłutkowska 3b
Klaudia Kozłowska 3e
Katarzyna Łachajczak 3e
Ewa Zimna 3g
Wiktoria Staniszewska 2b
Unihokej
Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt – 3miejsce
Aleksandra Mikołajczak 1b
Karolina Chojnacka 2f
Martyna Dziemidowicz 2f
Anastazja Chrzan 2b
Paula Kuczyńska 2b
Marta Pioterek 2b
Wiktoria Staniszewska 2b
Natalia Szymańska 2a
Monika Kazimierczak 1c
Zofia Rosińska 1e
Piłka Koszykowa
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt – 3miejsce
Adrianna Zaidler 3a
Joanna Smarzyńska 3a
Katarzyna Bakalarz 2i
Maria Stupczyńska 2g
Weronika Leśna 2g
Natalia Szymańska 2a
Karolina Chojnacka 2f
Ewa Zimna 2g
Aleksandra Politowicz 2g
Joanna Łaźna 2b
Pływanie
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Pływaniu Sztafetowym – 2 miejsce
Mistrzostwa Wielkopolski w Drużynowym Pływaniu Sztafetowym – 22 miejsce
Natalia Frydrychowicz 2b
Anastazja Chrzan 2b
Natalia Dyc 2b
Zuzanna Jung 3i
Anna Wiśniewska 1fg
Wojciech Mikołajczak 2c
Daniel Załęski 2c
Aleksander Nijak 2c
Piotr Skupiński 3b
Kamil Młodzikowski 3c
Tenis Stołowy
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt – 3miejsce
Joanna Szewczyk 3b
Aleksandra Kaczmarek 1a
Joanna Zdanowska 1a
Aerobik
Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku Grupowym – 2miejsce
Mistrzostwa Rejonu Poznań – Konin w Aerobiku Grupowym – 5miejsce
Mistrzostwa Wielkopolski w Aerobiku Grupowym – 18 miejsce
Kaja Magoń 2b
Paula Kuczyńska 2b
Julia Krupa 2b
Anastazja Chrzan 2b
Wiktoria Trzosek 2b
Natalia Szymańska 2a
Aleksandra Tomaszewska 2c